Prodejna
+420 601 527 222

Výroba a montáže krovů a vazníků

Výroba a montáže střešních konstrukcí jsou dlouhodobě naší primární činností. Specializujeme se na příhradové vazníky pro rodinné a bytové domy i průmyslové objekty, ale dodáváme a montujeme také klasické vázané krovy. Máme za sebou více než 20 let zkušeností a přes 1000 úspěšně realizovaných projektů.

Příhradové vazníky

příhradové vazníky

Střešní konstrukce tvořené příhradovými vazníky jsou v posledních 2 desetiletích stále častěji využívány nejen pro moderní jednopodlažní rodinné domy, ale také pro rekonstrukce střech bytových domů (nástavby na stávající ploché střechy) i pro průmyslové objekty, kde se využívá zejména možnosti rozpětí vazníků až do 30m bez podpory. Naše technologie na výrobu příhradových vazníků čítá projekční software pro návrh konstrukce, výpočet statiky a zpracování projektové dokumentace, automatizovanou úhlovou pilu a moderní lisovací linku, kde spoje jednotlivých přířezů spojujeme styčníkovými deskami BOVA. Díky spojení špičkové techniky, bohatých zkušeností a pečlivému výběru materiálu jsme schopni dosahovat těch nejvyšších výrobních standardů, což dokládá nejen naše certifikace, ale zejména stovky spokojených zákazníků. Vybrané ukázky naší práce si můžete prohlédnout zde.

výhody / nevýhody střešní konstrukce z příhradových vazníků

+  nízká spotřeba materiálu
+  rychlá a snadná montáž na stavbě - u rodinných domů běžně 2-4 pracovní dny
+  variabilita tvaru a rozměru konstrukce - rozpětí až do 30m bez podpory
+  odpadá nutnost vnitřních nosných příček a nosné stropní konstrukce, ta je tvořena spodní rovinou vazníků
+  dodáváme včetně statického výpočtu a projektové dokumentace
+  úspora celkových nákladů zhruba 20-50% oproti vázanému krovu
-  standardně nebývá využitelné podkroví, lze ale navrhnout i konstrukce s půdním úložným prostorem
-  nutný přístup dopravní a manipulační techniky na stavbu

postup dodání střešní konstrukce z příhradových vazníků

1.  Zašlete nám svou poptávku s požadovanými rozměry střechy, plánovaným typem krytiny, půdorysem objektu a lokalitou stavby na e-mail projekce@pilaunion.cz .
2.  Zpracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku na kompletní dodávku včetně montáže (zpracování CN se vzhledem k vytíženosti může pohybovat v řádu 1-2 týdnů).
3.  Navrhneme přibližný termín realizace a po uzavření závazné objednávky a složení předem smluvené zálohy na výrobu přijedeme stavbu přesně zaměřit.
4.  Dodání a montáž hotových vazníků se standardně pohybuje cca 4 týdny od objednání, s předstihem Vás kontaktujeme, abychom domluvili konkrétní termín.
5.  Zajistíme autodopravu i manipulační techniku a provedeme odbornou montáž vazníkové konstrukce včetně přesného usazení, kotvení a zavětrování všech prvků.
   

Vázané krovy

vázaný krov

Vázané krovy z masivních smrkových hranolů jsou tradičním řešením využívaným pro střešní konstrukce zejména obytných budov po celá staletí. Nespornými výhodami klasického krovu jsou plná využitelnost podkroví a v případě použití hoblovaného řeziva také možnost přiznané střešní konstrukce, která umocňuje estetický dojem v interiéru. Tento typ krovů lze využít téměř pro jakékoliv typy a tvary šikmých střech, avšak při složitějších tvarech či větších rozpětích střechy jsou nutné vodorovné i svislé podpůrné prvky, navíc musí konstruční řezivo dosahovat poměrně velkých průřezů. Návrh konstrukce ani statický výpočet v případě vázaných krovů neprovádíme, pro montáž je tedy třeba dodat projektovou dokumentaci. Finální dořezy a montáž konstrukčních prvků provádí naši zkušení tesaři po pečlivém zaměření přímo v místě realizace, lze tak kompenzovat drobné nepřesnosti stavby vůči projektu a dosáhnout vždy nejlepších možných výsledků. Vybrané ukázky naší práce si můžete prohlédnout zde.

výhody / nevýhody vázaného krovu

+  využitelnost podkroví pro obytné prostory
+  možnost pohledové střešní konstrukce
+  tradiční řešení vhodné i pro rekonstrukce historických objektů
+  snadná přeprava materiálu i manipulace - možnost montáže i v místech bez přístupu manipulační techniky
-  vyšší spotřeba materiálu - konstrukční řezivo musí dosahovat velkých průřezů
-  konstrukční prvky nelze prefabrikovat - časově náročnější montáž v místě stavby
-  zpravidla vyšší celkové náklady oproti vazníkové konstrukci

postup dodání vázaného krovu

1.  Zašlete nám svou poptávku s projektovou dokumentací či výpisem konstrukčních prvků střechy na e-mail projekce@pilaunion.cz .
2.  Zpracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku na kompletní dodávku včetně montáže (zpracování CN se vzhledem k vytíženosti může pohybovat v řádu 1-2 týdnů).
3.  Navrhneme přibližný termín realizace, uzavřeme s Vámi závaznou objednávku a požádáme Vás o složení smluvené zálohy na výrobu.
4.  Započetí montáže krovů se standardně pohybuje cca 4 týdny od objednání, s předstihem Vás kontaktujeme, abychom domluvili konkrétní termín.
5.  Zajistíme dopravu materiálu na stavbu a provedeme odbornou montáž krovu včetně přesného usazení, kotvení a zavětrování všech prvků.

 

 

  • Impregnace střešní konstrukce - Veškeré prvky střešních konstrukcí dodáváme standardně ošetřené ochranným přípravkem Bochemit QB Profi hnědé barvy.
  • Foukané izolace - Nabízíme aplikaci špičkových foukaných izolací, jejichž využití je ideální zejména pro vazníkové konstrukce, více informací naleznete zde.
  • Střecha na klíč - Střechy dodáváme také včetně všech typů střešních krytin, pokládku je možno zajistit za zvýhodněné ceny prostřednictvím partnerské firmy.
  • Střecha svépomocí - Lze dodat pouze vazníky či materiál pro stavbu krovu, vše ostatní si lze zajistit svépomocí. Montáž doporučujeme svěřit pouze kvalifikovaným řemeslníkům.
  • Rekonstrukce střech bytových domů - Máme bohaté zkušenosti s výrobou a montážemi šikmých střešních nástaveb na bytové panelové domy.