Prodejna
+420 601 527 222

Výroba a montáže krovů a vazníků

Výroba a montáže střešních konstrukcí jsou dlouhodobě naší hlavní realizační činností. Specializujeme se na dřevěné příhradové vazníky pro rodinné a bytové domy i průmyslové objekty, ale zabýváme si i výrobou a montážemi klasických vázaných krovů. Máme za sebou více než 20 let zkušeností a přes 1200 úspěšně realizovaných projektů.

Dřevěné příhradové vazníky

příhradové vazníky

Dřevěné příhradové konstrukce ze sbíjených vazníků či lisovaných vazníků jsou již dlouhodobě jedním z nejpoužívanějších typů střešních konstrukcí.

Dřevěné příhradové vazníky jsou obzvláště vhodné jak pro moderní jednopodlažní rodinné domy, tak např. pro průmyslové a komerční haly nebo pro rekonstrukce střech panelových domů (šikmé nástavby na stávající ploché střechy). Z dřevěných vazníků dokážeme navrhnout a zkonstruovat teméř jakékoliv tvary střech. Samozřejmostí jsou vazníky na pultové střechy stejně jako vazníky na sedlové střechy a dále pak vazníky na valbové střechy. Výjimkou pro nás ovšem nejsou ani složité a členité tvary vazníků na střechu objektů s nepravidelným půdorysem apod.

Naše technologie na výrobu příhradových vazníků zahrnuje projekční software pro návrh konstrukce, výpočet statiky a zpracování projektové dokumentace a dále pak automatizovanou úhlovou pilu a moderní lisovací linku, kde spoje jednotlivých přířezů spojujeme ocelovými styčníkovými deskami.

Díky spojení špičkové techniky, bohatých zkušeností a pečlivému výběru materiálu dosahujeme při výrobě příhradových vazníků dlouhodobé a nekompromisní kvality, což dokládá nejen naše certifikace, ale zejména stovky spokojených zákazníků. Vybrané ukázky naší práce si můžete prohlédnout v sekci reference.

výhody / nevýhody dřevěných příhradových vazníků :

+  menší spotřeba řeziva
+  rychlost montáže na stavbě - u rodinných domů běžně 2-4 dny
+  variabilita tvaru a rozměru dřevěných vazníků - rozpětí až do 30m bez podpory
+  odpadá nutnost vnitřních nosných příček a nosné stropní konstrukce, ta je tvořena spodní rovinou vazníků
+  příhradové vazníky dodáváme včetně statického výpočtu a projektové dokumentace
+  cena příhradových vazníků býva zhruba o 20-50% nižší oproti vázanému krovu
-  standardně nebývá využitelné podkroví, lze ale navrhnout i konstrukce s půdním úložným prostorem
-  větší transportní rozměry - nutný přístup pro větší dopravní a manipulační techniku

Máte zájem o výrobu a montáž dřevěných příhradových vazníků?
Jaký bude další postup?
 1. Zašlete nám poptávku s požadovanými rozměry střechy, plánovaným typem krytiny, půdorysem objektu a lokalitou stavby na e-mail projekce@pilaunion.cz .
 2. Zpracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku na kompletní dodávku včetně montáže (zpracování CN se vzhledem k vytíženosti může pohybovat v řádu 1-2 týdnů).
 3. Navrhneme přibližný termín realizace a po uzavření závazné objednávky a složení předem smluvené zálohy na výrobu přijedeme stavbu přesně zaměřit.
 4. Dodání a montáž hotových vazníků se standardně pohybuje cca 4 týdny od objednání, s předstihem Vás kontaktujeme, abychom domluvili konkrétní termín.
 5. Zajistíme autodopravu i manipulační techniku a provedeme odbornou montáž vazníkové konstrukce včetně přesného usazení, kotvení a zavětrování všech prvků.
   

Vázané krovy

vázaný krov

Vázané krovy z masivních dřevěných hranolů neboli trámů jsou tím nejtradičnějším řešením střešních konstrukcí, které se využívá od počátků stavitelství. V dnešní době se stále více rozšiřují krovy z KVH hranolů, které díky vysušení a hoblování zaručují vyšší přesnost a stabilitu dřeva.

Klasické dřevěné krovy jsou vhodné zejména pro rodinné domy, jejich hlavní výhodou oproti příhradovým vazníkům je lepší využitelnost podkroví i pro obytné prostory. V případě použití pohledových KVH hranolů nebo hoblovaného řeziva potom mohou přiznané prvky vázaného krovu zdobit interiér podkroví.

Vázaný krov lze využít téměř pro jakékoliv typy a tvary šikmých střech, avšak při složitějších tvarech či větších rozpětích střechy jsou nutné vodorovné i svislé podpůrné prvky, navíc musí konstruční řezivo dosahovat poměrně velkých průřezů.

Návrh konstrukce ani statický výpočet v případě vázaných krovů neprovádíme, pro výrobu a montáž krovu je tedy třeba dodat projektovou dokumentaci. Finální dořezy a montáž konstrukčních prvků provádí tesaři po zaměření přímo na stavbě. Vybrané ukázky naší práce si můžete prohlédnout zde.

výhody / nevýhody vázaného krovu

+  využitelnost podkroví pro obytné prostory
+  možnost pohledové střešní konstrukce
+  tradiční řešení vhodné i pro rekonstrukce historických objektů
+  snadná přeprava materiálu i manipulace - možnost montáže i v místech bez přístupu manipulační techniky
-  vyšší spotřeba materiálu - konstrukční řezivo musí dosahovat velkých průřezů
-  konstrukční prvky nelze prefabrikovat - časově náročnější montáž v místě stavby
-  zpravidla vyšší cena vázaného krovu oproti konstrukci z příhradových vazníků

Máte zájem o výrobu a montáž vázaného krovu?
Jaký bude další postup?
 1. Zašlete nám svou poptávku s projektovou dokumentací či výpisem konstrukčních prvků střechy na e-mail stavebniny@pilaunion.cz .
 2. Zpracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku na kompletní dodávku včetně montáže (zpracování CN se vzhledem k vytíženosti může pohybovat v řádu 1-2 týdnů).
 3. Navrhneme přibližný termín realizace, uzavřeme s Vámi závaznou objednávku a požádáme Vás o složení smluvené zálohy na výrobu.
 4. Započetí montáže krovů se standardně pohybuje cca 4 týdny od objednání, s předstihem Vás kontaktujeme, abychom domluvili konkrétní termín.
 5. Zajistíme dopravu materiálu na stavbu a provedeme odbornou montáž krovu včetně přesného usazení, kotvení a zavětrování všech prvků.

 

 

 • Impregnace střešní konstrukce - Veškeré prvky střešních konstrukcí dodáváme standardně ošetřené ochranným přípravkem Bochemit QB Profi hnědé barvy.
 • Foukané izolace - Nabízíme aplikaci špičkových foukaných izolací, jejichž využití je ideální zejména pro vazníkové konstrukce, více informací naleznete zde.
 • Střecha na klíč - Střechy dodáváme také včetně všech typů střešních krytin, pokládku je možno zajistit za zvýhodněné ceny prostřednictvím partnerské firmy.
 • Střecha svépomocí - Lze dodat pouze vazníky či materiál pro stavbu krovu, vše ostatní si lze zajistit svépomocí. Montáž doporučujeme svěřit pouze kvalifikovaným řemeslníkům.
 • Rekonstrukce střech bytových domů - Máme bohaté zkušenosti s výrobou a montážemi šikmých střešních nástaveb na bytové panelové domy.