Prodejna
+420 601 527 222

Foukané izolace a termografie

Foukané tepelné izolace vynikají nejen výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, ale především rychlostí aplikace, eliminací tepelných mostů a při rekonstrukcích také minimálními zásahy do stávajících konstrukcí. Díky tomu je zaručena maximální úspora energií, velmi rychlá návratnost investice a zejména zvýšení Vašeho pohodlí.

Proč zvolit foukanou izolaci od nás?

  • Zkušenosti - Aplikacemi foukaných izolací se zabýváme od roku 2008, za tu dobu máme za sebou již stovky úspěšně realizovaných zakázek od aplikace do námi dodávaných vazníkových střešních konstrukcí přes dodatečné zateplení stávajících objektů všeho druhu až po izolace dvouplášťových betonových střech bytových panelových domů.
  • Prestiž - Naše firma je certifikovaným aplikačním partnerem předního českého výrobce foukaných izolací, společnosti Ciur a.s., pro okresy Ústí nad Labem, Teplice, Děčín, Litoměřice, Most a přilehlé okolí. V případě větších zakázek provádíme aplikace i ve vzdálenějších lokalitách v rámci celých severních, popř. středních Čech.
  • Kvalita - Používáme pouze ty nejlepší dostupné materiály, které jsou pravidelně podrobovány laboratorním zkouškám, zaručují špičkové izolační vlastnosti, zdravotní a ekologickou nezávadnost a dlouhou životnost. Nejpoužívanější izolační materiál na bázi celulózy Climatizer Plus je v ČR vyráběn dle kanadského patentu od roku 1991.
  • Návratnost - Díky zpracování návrhu optimálního řešení pro zateplení Vašeho objektu, použití špičkových materiálů a provedení aplikace za pomoci pečlivě nastavené profesionální techniky můžeme zaručit maximální efektivitu tepelné izolace. Návratnost investice se zpravidla pohybuje v řádu 3 - 5 let.
  • Záruka - Záruka na veškeré námi nabízené materiály i služby je u nás samozřejmostí. Naše firma poskytuje záruku v délce 2 let na vady vzniklé chybnou aplikací, výrobce izolací Ciur a.s. poskytuje na materiál Climatizer Plus záruku v délce 20 let na zachování deklarovaných vlastností. Na ostatní materiály se vztahuje standardní 2 letá záruka.
  • Termografická diagnostika budov - Díky termografické diagnostice objektu lze odhalit tepelné mosty a netěsnosti ve všech typech stavebních konstrukcí a těm následně věnovat zvláštní pozornost při aplikaci foukané či jakékoli jiné izolace. Termografické měření budovy lze provést také po dokončení izolačních prací a ověřit tak bezchybnost provedení. Diagnostiku provádí školený technik profesonální termokamerou, součástí služby je zpracování protokolu obsahujícího termografické snímky, grafy případnách úniků tepla a vyhodnocení situace vč. doporučených opatření.
     termosnímek interiér

Climatizer Plus

Climatizer Plus - logoClimatizer Plus - materiál

Climatizer Plus - ekologie

Climatizer Plus je unikátní tepelná a akustická izolace na bázi přírodního celulózového vlákna. Základním materiálem pro výrobu je recyklovaný papír, ketrý je suchou cestou rozvlákněn a impregnován přísadami zlepšujícími odolnost vůči ohni, plísním i hlodavcům. Tato patentovaná technologie výroby pochází původem z Kanady, v České republice se Climatizer Plus vyrábí od roku 1991 a vyváží se do 25 zemí světa. Díky bohatým zkušenostem a osvědčené kvalitě poskytuje výrobce na tento materiál 20 letou záruku (při aplikaci smluvní certifikovanou firmou a dodržení záručních podmínek).
Climatizer Plus je díky svým výborným parametrům a vlastnostem i velmi příznivé ceně dlouhodobě nejpoužívanějším izolačním materiálem z naší nabídky a jednou z nejpoužívanějších foukaných izolací obecně. Mezi jeho nesporné výhody patří mimo jiné přirozená schopnost vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo mnohem lépe než uměle vyrobené izolace. Také jeho tepelně i akusticky izolační vlastnosti, rekace na oheň i propustnost vodních par z něj dělají naprosto ideální izolační materiál pro většinu objektů.
Climatizer Plus navíc jako jediný z foukaných izolací na trhu získal značku "Ekologicky šetrný výrobek" a mezinárodní certifikát "Nature Plus", za což vděčí nejen svému složení, ale také technologii výroby, která je maximálně šetrná k životnímu prostředí.

Izolační vlastnosti ●●●● λ=0,038 W/mK
Reakce na oheň ●●●● třída B / C
Paropropustnost ●●●●● μ=1,1 - 3
Nasákavost ●●●●● vysoká
Zdravotní nezávadnost ●●●●● zcela nezávadný
Ekologie ●●●●● vysoce ekologický
Záruka ●●●●● 20 let
Cena vč. aplikace ●●●●● od 1300kč/m3 bez DPH

 

Climastyren

Climastyren - logo
Climastyren - materiál

Climastyren je moderní nenasákavá tepelná izolace na bázi polystyrenu využívající nanotechnologie pro maximální efektivitu zateplení. Jednotlivé buňky polystyrenového izolantu se stopovou přísadou grafitu se díky své schopnosti "téct" téměř jako kapalina dostanou do všech skulin konstrukce a účinně odrážejí teplo k jeho zdroji, což významně zlepšuje izolační vlastnosti.
Climastyren je díky příměsi grafitu a samotné struktuře izolantu, které materiálu zajišťují hydrofobnost a nenasákavost, téměř jediným izolačním materiálem, který lze bez obav využít i v konstrukcích se zvýšeným rizikem výskytu vlhkosti. Mezi další skvělé vlastnosti Climastyrenu patří např. velmi nízká hmotnost či samozhášivost.
Climastyren se vyrábí nejnověší technologií bez obsahu freonů, velký důraz je při výrobě kladen také na minimální energetickou náročnost, což minimalizuje dopad na životní prostředí.

  • Použití:   dutiny, duté stěny, podlahy, podhledy, konstrukce se zvýšenou (např. vzlínající) vlhkostí
  • Ke stažení:   technický list Climatstyren
Izolační vlastnosti ●●●●● λ=0,034 W/mK
Reakce na oheň ●●●●● třída E
Paropropustnost ●●●● μ=2 - 5
Nasákavost ●●●●● nenasákavý
Zdravotní nezávadnost ●●●●● zcela nezávadný
Ekologie ●●●●● ekologicky nezávadný
Záruka ●●●●● 2 roky
Cena vč. aplikace ●●●●● od 3600kč/m3 bez DPH

 

Climastone

Climastone - logo
Climastone - materiál

Climastone je tepelná a akustická izolace na bázi minerální vlny. Je vyrobena metodou rozvlákňování taveniny hornin. Minerální vlna se dále zpracovává do finální podoby granulátu určeného ke strojní aplikaci. Minerální vlákna jsou po celém povrchu hydrofobizována, přesto je však nutné chránit konstrukci i izolační materiál před povětrnostními vlivy a zatečením.
Climastone se vyrábí ve 3 variantách (L, S, M), které se liší hrubostí vláken a také výslednou objemovou hmotností izolace, každá z variant má své využití. Aplikace je tak možná od volného foukání na zavěšené podhledy až po objemové plnění do speciálních protipožárních konstrukcí. Všechny varianty foukané izolace Climastone vynikají špičkovou třídou rekace na oheň A1, výbornými tepelně a akusticky izolačními vlastnostmi a také vysokou propustností vodních par.

Izolační vlastnosti ●●●● λ=0,036-0,044 W/mK
Reakce na oheň ●●●●● třída A1
Paropropustnost ●●●●●  μ=1
Nasákavost ●●●●● vysoká
Zdravotní nezávadnost ●●●●● zcela nezávadný
Ekologie ●●●● ekologický
Záruka ●●●●● 2 roky
Cena vč. aplikace ●●●● od 1450kč/m3 bez DPH

 

Climaglass

Climaglass - logo
Climaglass - materiál

Climaglass je tepelná a akustická izolace na bázi skelné vlny. Je vyrobena metodou rozvlákňování taveniny skla. Skelná vlna se dále zpracovává do finální podoby granulátu určeného ke strojní aplikaci. Skelná vlákna jsou po celém povrchu hydrofobizována, přesto je však nutné chránit konstrukci i izolační materiál před povětrnostními vlivy a zatečením.
Climaglass se vyrábí ve 2 variantách (Y, W), které se liší barvou, součinitelem tepelné vodivosti λ a výslednou objemovou hmotností izolace. Volba je zde víceméně na přání zákazníka, aplikace je možná od volného foukání na zavěšené podhledy až po objemové plnění do dutin stěn či podlah. Obě varianty foukané izolace Climaglass vynikají špičkovou třídou rekace na oheň A1, výbornými tepelně a akusticky izolačními vlastnostmi a také vysokou propustností vodních par.

Izolační vlastnosti ●●●●● λ=0,034-0,044 W/mK
Reakce na oheň ●●●●● třída A1
Paropropustnost ●●●●● μ=1
Nasákavost ●●●●● vysoká
Zdravotní nezávadnost ●●●●● zcela nezávadný
Ekologie ●●●●● ekologicky nezávadný
Záruka ●●●●● 2 roky
Cena vč. aplikace ●●●● od 1450kč/m3 bez DPH

 

 

Postup dodání foukané izolace

 
1.  Zašlete nám svou poptávku s projektovou dokumentací či rozměry objektu a požadovaným typem a tloušťkou foukané izolace na e-mail stavebniny@pilaunion.cz .
2.  Zpracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku na kompletní dodávku včetně aplikace (zpracování CN se vzhledem k vytíženosti může pohybovat v řádu 2-5 dnů).
3.  V případě zájmu nás kontaktujte, sjednáme osobní schůzku s obhlídkou objektu, kde domluvíme podrobnosti, navrhneme předběžný termín realizace a sepíšeme objednávku.
4.  Zajistíme dopravu materiálu a techniky na místo určení provedeme odbornou aplikaci včetně případných předem smluvených přípravných prací a úklidu po aplikaci.