Prodejna
+420 601 527 222

Prodej a zakázkové úpravy řeziva

Prodej řeziva měl na chabařovické pile tradici již od 40. let minulého století. My jsme na tuto tradici před více než 20 lety s radostí navázali. Naší specializací je zejména smrkové stavební řezivo a KVH hranoly všech běžně používaných rozměrů. K veškerému u nás zakoupenému řezivu navíc nabízíme možnost zakázkových úprav dle přání zákazníka.

 

Sortiment řeziva

Stavební hranoly

   
Stavební hranoly neboli trámy se typicky používají jako konstrukční materiál pro stavbu krovů a dalších dřevěných konstrukcí. Nejsou hoblované ani sušené, jejich vlhkost se běžně pohybuje okolo 17-30%. V naší skladové nabídce naleznete stavební hranoly v rozměrech od 80x80mm do 160x200mm v délkách 4, 5 a 6m. Na objednávku lze dodat i nestandardní rozměry dřevěných hranolů, jejich dostupnost bývá cca 2-4 týdny od objednání.  
 • použití: krovy, dřevěné konstrukce
 • hoblované: NE
 • sušené: NE

Lepené KVH hranoly (NSi - konstrukční)

   

KVH hranoly neboli lepené trámy ze smrkového dřeva v délkách až 13m jsou vhodné zejména jako konstrukční materiál pro stavbu krovů, dřevostaveb zahradních altánů, pergol apod. . KVH hranoly jsou podélně napojované cinkovým spojem, který podléha přísným zkouškám a zaručuje stejnou pevnost, jakou má dřevo samotné. Specifikace KVH hranolů NSi značí, že se jedná o konstrukční řezivo, které není primárně určeno jako pohledové, přesto jsou všechny KVH hranoly hoblované, sušené a mají sražené hrany. Ve většině případů jsou tedy vyhovující i pro zahradní stavby či přiznané střešní konstrukce. Pro instalace do interiérů, kde jsou kladeny vysoké nároky na vzhled, jsou určeny pohledové KVH Hranoly Si, které dodáváme na objednávku. Vlhkost KVH hranolů se pohybuje cca do 15%, což eliminuje snahu dřeva po namontování dále pracovat. V naší skladové nabídce naleznete KVH hranoly v rozměrech od 40x60mm do 160x240mm. Všechny KVH hranoly u nás lze zakoupit na běžné metry, což znamená, že neplatíte za zbytky, které nevyužijete.

 
 • použití: krovy, altány, pergoly
 • hoblované: ANO
 • sušené: ANO
 • prodej na běžné metry

 

Stavební fošny

   
Stavební fošny ze smrkového dřeva se používají nejčastěji jako podpůrné konstrukční prvky krovů, podlah a dalších dřevěných konstrukcí. Nejsou hoblované ani sušené, v naší skladové nabídce naleznete stavební fošny v rozměrech od 30x120mm do 50x200mm převážně v délkách 4, 5, a 6m. Na objednávku lze dodat i nestandardní rozměry dřevěných fošen, jejich dostupnost bývá cca 2-4 týdny od objednání.  
 • použití: krovy, dřevěné konstrukce
 • hoblované: NE
 • sušené: NE

Stavební prkna

   
Stavební prkna ze smrkového dřeva jsou vhodná jako střešní záklop např. pod asfaltové střešní krytiny, pro montáž užitkových podlah či šalovacích prvků apod. . Nejsou hoblovaná ani sušená, v naší skladové nabídce naleznete šířkově netříděná stavební prkna tloušťky 25mm v délkách 3, 4, a 5m.  
 • použití: střešní záklop, užitkové podlahy
 • hoblované: NE
 • sušené: NE

Impregnované střešní latě

   
Impregnované střešní latě ze smrkového dřeva se používají nejčastěji jako nosný prvek pro montáž střešních tašek a velkoformátových krytin. Nejsou hoblované ani sušené, v naší skladové nabídce naleznete střešní latě 30x50mm a 40x60mm v délkách 3, 4, a 5m ošetřené kvalitním impregnačním přípravkem hnědé barvy.  
 • použití: nosný prvek pro střešní krytiny
 • hoblované: NE
 • sušené: NE

Plotovky a plotové rýgle

   

Plotová prkna ze smrkového dřeva vhodná pro výrobu dřevěných plotů jsou hoblovaná, sušená na vlhkost max. 12% a mají sražené hrany. V naší skladové nabídce naleznete plotová prkna v šířkách od 8 do 14cm a tloušťkách 18,19 resp. 27mm. Standardní délka plotových prken je 4m, lze je zakoupit v celých kusech nebo na objednávku nařezat na jednotlivé plotovky požadované délky. U krácených plotovek navíc nabízíme možnost zakončení špičkou či obloučkem.
Plotové nosníky neboli rýgle vyrábíme z lepených KVH hranolů 40x80mm, které jsou taktéž hoblované, sušené a mají sražené hrany. I ty lze zakoupit v celých kusech nebo krácené na požadovanou délku.

 
 • použití: dřevěné ploty, balkonová zábradlí
 • hoblované: ANO
 • sušené: ANO

 

Palubky a terasovky

   

Obkladové palubky ze smrkového dřeva v provedení Klasik se sraženými horními hranami se výborně hodí jako přírodní obkladový materiál pro stěny či podhledy v interiéru i exteriéru. V naší skladové nabídce naleznete obkladové palubky v tloušťkách od 12,5 do 19mm.
Podlahové palubky ze smrkového dřeva se používají jako podlahová krytina, montují se nejčastěji na rošty z dřevěných hranolů či fošen. Jejich hlavní výhodou oproti laminátovým podlahám je dlouholetost a nezaměnitelný přírodní vzhled. Podlahové palubky nabízíme v tloušťkách 24 a 28mm.
Terasová prkna v moderním a praktickém drážkovaném provedení jsou vhodná zejména pro použití v exteriéru jako podlahová krytina teras, pochozích ploch kolem bazénů apod. . V naší nabídce standardně naleznete terasová prkna z evropského i sibiřského modřínu, sibiřské borovice a na objednávku lze dodat i terasovky z exotických dřevin jako je bangkirai, teak a další.
Všechny palubky i terasovky jsou samozřejmě sušené, hoblované a broušené a jsou ve standardní délce 4m.

 
 • použití: obklady, podlahy, terasy
 • hoblované: ANO
 • sušené: ANO
 • na objednávku i exotické dřeviny

OSB desky

   

OSB desky jsou stavební desky tvořené směrově orientovanými dřevěnými štěpkami lisovanými ve 3 až 4 vrstvách za pomoci speciálního pojiva. Možnosti použití OSB desek jsou rozsáhlé, skvěle se hodí pro opláštění dřevostaveb, jako podlahový materiál či pro střešní záklop, lze je také využít na různá bednění a k mnoha dalším účelům. V naší skladové nabídce naleznete OSB desky v nejčastěji používaném provedení OSB/3 formátu 625x2500mm s pero-drážkou, v tlouštkách 12, 15, 18, 22, 25mm. Námi dodávané OSB desky se vyznačují vysokou přesností a kvalitou, zároveň díky pravidelnému průzkumu trhu nabízíme jedny z nejvýhodnějších cen OSB desek vůbec.

 
 • použití: dřevostavby, podlahy, záklopy, bednění, opláštění, zahradní stavby

 

Zakázkové úpravy řeziva

Impregnace řeziva

 

impregnační vana

Impregnace dřeva je vhodná zejména pro konstrukční prvky krovů, stropů, podlah, stěn dřevostaveb a všech dalších dřevěných konstrukcí, které nejsou pohledové, přesto je nezbytné je chránit před dřevokazným hmyzem, plísněmi a houbami. Impregnaci provádíme metodou máčení ve speciální impregnační vaně, kde je řezivo ponořeno v pravidelně měřeném roztoku po dobu minimálně 1 hodiny. K impregnaci dřeva používáme špičkový český přípravek Bochemit QB Profi hnědé barvy. Impregnaci řeziva provádíme na objednávku.

max. délka impregnovaného řeziva: 6,5 m
časová náročnost úpravy: v závislosti na objemu a aktuální vytíženosti 3-14 dnů
cena impregnace řeziva: 500 Kč/m3 bez DPH

 

 

Hoblování řeziva

 

hoblování řeziva

Hoblování dřeva je úprava, kterou lze dosáhnout hladkého povrchu např. stavebních hranolů, fošen či prken. Hoblované dřevo zejména lépe vypadá, neodštěpují se z něho třísky a také se podstatně lépe natírá a ošetřuje. Tato úprava je tedy téměř nezbytná pro všechny pohledové konstrukce jako jsou přiznané krovy, zahradní altány, pergoly a podobné stavby. Hoblování provádíme na profesionální čtyřstranné fréze, čím je zaručena souměrnost v celé délce. Je však třeba počítat s úbytkem dřevní hmoty cca o 2,5mm z každé strany hoblovaného profilu. Hoblování řeziva provádíme na objednávku.

max. rozměr hoblovaného řeziva: 160x160 mm
max. délka hoblovaného řeziva: 6 m
časová náročnost úpravy: v závislosti na objemu a aktuální vytíženosti 7-14 dnů
cena hoblování řeziva: od 1500 Kč/m3 bez DPH

 

 

Krácení řeziva na přesnou délku

 

zakracovací pila

Krácení řeziva je jednoduchý úkon, který většinou zvládne každý svépomocí, nicméně s delšími kusy bývá často problém s přepravou, proto nabízíme našim zákazníkům možnost krácení na přesné požadované rozměry či přepůlení pro snažší manipulaci a přepravu. Dle přání zákazníka volíme vhodný způsob krácení, přepůlení lze provést motorovou pilou zpravidla na počkání, přesné krácení provádíme na kotoučové popř. automatické úhlové pile na objednávku.

časová náročnost úpravy: v závislosti na objemu a aktuální vytíženosti 3-14 dnů
cena krácení řeziva: 15 Kč/ks bez DPH